Drakiáda - 5. 10. 2013

V sobotu 5. října 2013 od 14.30 h vál chvílemi až moc příznivý vítr, který dělal problémy při stavění stánku pro občerstvení a který na druhé straně na louce nad Věžkami umožnil létání draků všech druhů, velikostí, tvarů a barev. Děti se v průběhu odpoledne zahřívaly teplým čajem a běháním po louce, aby toho svého draka udržely ve vzduchu co nejvýše a nejdéle. Celkem 17 malých majitelů draků se tak zúčastnilo soutěže, která se nakonec pojmenovala "O nejoblíbenějšího draka". Důvodem byla skutečnost, že původně zadaný úkol - vyrobit vlastnoručního draka - se ani letos moc neujal. Většina dětí dala přednost kupovanému dráčkovi. Po vyhodnocení ankety, kdy diváci na anketní lístky vyplňovali své tipy na nejoblíbenějšího draka, byli oceněni všichni malí pouštěči draků lízátky a pexesy s kroměřížskými památkami. První tři výherci, kterými byli na prvním místě Ondřej Sigmund, druhý se umístil Matěj Perger a třetího nejhezčího draka měla Nelinka Bernátková, navíc obdrželi diplomy a poháry. Při vyhodnocení byly oceněny i 2 příspěvky do fotosoutěže "Rybářská fotografie". Kristýnka Jakoubková a Pavel Krčmář, za kterého cenu převezme syn Ondra, byli za snahu odměněni čokoládou.

Jen pro zajímavost - Kristýnka Jakoubková si vyrobila draky ve dvou velikostech podle návodu, který jsme zveřejnili na našich stránkách, a kupodivu i létal. Jednoduchá  konstrukce, která prý trvala "jednu minutu" https://wiki.rvp.cz/Knihovna/V%C3%9DROBKY_S_D%C4%9ATMI/Podzim/Pap%C3%ADrov%C3%BD_drak

A členové Sokola se ani letos nepochlapili a žádný "sokol" se na nebi nevznášel. Možná příště !!!! Po celou dobu drakiádnění hořel na poli nad loukou oheň pro dopředu nahlášené pečení brambor a špekáčků.

 

Byla připravena i soutěž v poznávání druhů ohnišť, ale nakonec se na ni ani nedostalo. Určitě se ale najde akce, kdy se připravený materiál uplatní. 

Akce se konala i v rámci Památného sokolského dne, který připadá na 8. října. O tomto dni se dočtete více -  Materiál k Památnému sokolskému dni 8. 10.-základní informace.doc (39424)