Kdo si hraje, nezlobí - 23. 2. 2013

Sobotní odpoledne 23. 2. od 15 h patřilo dětem a mládeži od 6 do 17 let. V prostorech bývalé MŠ na Obecním úřadě ve Věžkách byly připraveny stolní hry - jako weykick fotbal i weykick hokej, kde hráči proti sobě hráli s dřevěnými figurkami, které ovládali pomocí magnetů pod hrací deskou. Těchto her bylo několik. Svoji zručnost si mohli osobně vyzkoušet při hře Bex Spin Ladder, u které dvě kuličky spojené provázkem se házely na žebřík tak, aby se zachytily na jeho příčkách. Tzv. filipa si mohli vyzkoušet u 3D piškvorek. Jednalo se o logickou hru pro dva hráče bez rozdílu věku. Soupeři střídavě navlékali kuličky své barvy na dřevěné tyčinky. Kdo dříve vytvořil souvislou řadu čtyř kuliček jedné barvy v jakémkoliv směru, vyhrál. Hra podporuje prostorovou představivost a logické myšlení. Mezi další logické hry, které zaujaly i dospělé hráče, patřily logické hry Smart - např. Auto Blok (Ve hře Auto Blok se hráč stal velitelem dramatického policejního zásahu. Úkolem bylo zkoordinovat jednotky v policejních vozech tak, aby obklíčily prchajícího zločince v červeném autě, zablokovaly všechny únikové trasy a zločince zatkly. V 60 rébusech této hry mohli hráči zažít opravdovou policejní honičku.). Na ledové kře bylo úkolem umístit 6 průhledných herních dílků tak, aby všechna zvířata byla zamaskována ve svém přirozeném prostředí - lední medvědi museli zůstat na ledových krách a ryby zase ve vodě. V drsném prostředí ledových ker se pohybovali odvážní Eskymáci, kteří se vydávali na lov ryb a mevědů a zvířata si na ně museli dávat velký pozor. Tato logická hra nabízela až 48 arktických rébusů.). Dalšími logické hry - Safari, Zámecké schody, Záhadný hrad, atd. byly velmi zábavné. I když se jednalo o hry pro jednoho hráče, kolikrát měla co dělat i skupina moudrých hlav, aby záhadu vyřešila. K dispozici byly i 4 hlavolamy, které si našly také své příznivce.  
Od her si bylo možné chvilku odskočit do druhé místnosti, kde byl připravený pro hru pinpongový stůl.
Kdo přišel, tak se pobavil. Překvapením byl nečekaný příchod paní redaktorky z Kroměřížského deníku, která si také osobně vyzkoušela, jak chutná vítězství i prohra. Prý se dočteme o naší akci v pondělním vydání těchto novin.  
Konkurenty v účasti na herním odpoledni byly nejen čerstvý sníh lákající děti k zimním hrátkám, ale z větší části nemoc. 

Byla škoda, že pro silné sněžení nebylo možné převézt z Kroměříže i slibovaný holandský billiard, ale prý příště se to podaří. Všechny tyto dřevěné a logické hry byly zapůjčeny firmou Floria Výstaviště Kroměříž.