Rybářské dětské závody 2. - 31. 8. 2013

 

V sobotu posledního srpna jsme uspořádali, a to nejen na rozloučenou s prázdninami, ale hlavně jako druhý pokus lovecky nevyvedeného prvního dětského rybaření. Mladých rybářek a rybářů přišlo přibližně stejně jako poprvé. 

Příchozí si nejdříve podepsali "lovecký lístek", na který si měli zapisovat své budoucí úlovky a vylosovali místo, odkud budou chytat toho svého největšího kapra.

Počasí nebylo tak horké jako v červenci, a tak se na první úlovek nečekalo dlouho. Na to, že závod byl odstartován v 8.32 hod., tak jako první se lovecky pochlapil Robert Gazda, který chytil pěkného lína - 35 cm již v 8.42 hod. Dalším zajímavým úlovkem byl v 9.52 hod. 36 cm velký okoun, který spolkl háček tak hluboko, že ani peanem nešel vyndat. Dravá rybka měla smůlu, skončila na pekáči úspěšné dvojice rybářů Ondráška a Pavla Krčmářových. O takové rybky v žádném rybníku není moc velký zájem. Zajímavé je, že vždy v rozmezí hodiny se chytila pořádná ryba. V 10.42 Petr Gazda hlásil prvního kapra - a hned se jednalo o soutěžní míru (nad 50 cm). U toho kapříka rozhodčí naměřili 52 cm. Mezitím byli uloveni malí karasi, kapříci, línci, plotice, výjimkou byl 48 cm kapr lysec.

Aby rybářům čekání na úlovek rychle ubíhalo, tak postupně s povolenou dospěláckou nápovědou tipovali, které české ryby jsou na 20 obrázcích. No a jakmile se překulilo poledne, většina mladých rybářů postupně odcházela domů na oběd. Ti, kteří vzali vážně ukončení závodu ve 14.30 h, kdy mělo proběhnout i vyhlášení vítězů, udělali dobře. Ve 13.14 h opět "kaprlovec" Petr Gazda chytil největšího toho dne uloveného kapra měřícího 56 cm.  

Ti, kteří věděli, že budou oceněni, tak přišli akorát včas. Na oplátku za okouna přinesli hoši Krčmářovi košík plný nektarinků, a tak i ti, kteří nic nevyhráli, mohli zajíst svůj bol něčím sladkým. Každý, kdo zůstal, dostal malou pozornost v podobě pohledu z Bunče či Brda nebo Chřibů. Ve 14.30 hod. byl na třetím místě vyhlášen Robert Gazda, na druhém místě se s okounem umístil Ondrášek Krčmář a absolutním vítězem se stal Petr Gazda. Všichni obdrželi diplom a knížku o rybářství. Oceněna byla i nejlepší poznávačka ryb na obrázku (20 ze 20),  či spíše tipovačka,  nad 10 let, a to Katka Suchá.  I ona dostala diplom a knížku o rybaření. I ostatní v poznávání překvapili, nejhorší výsledek byl i tak výborný - nejméně bylo uhodnuto 16 ryb ze 20.

A tak skončily závody, které do budoucna už nebudeme dělat tak dlouhé, aby i jejich závěr viděli všichni, kteří na něm byli i na začátku.

Pokud vás zajímají obrázky z tipování, tak ty najdete v oddíle Rybaření.