Šibřinky - 9. 2. 2013

V sobotu 9. února od 15.00 h se konal tradiční dětský karneval, tentokrát pod názvem Šibřinky. První účastníci dorazili až po zahajovací hodině. Než byly šibřinky oficiálně zahájeny starostkou Sokola v 15.30, tak si děti mohly zaházet na oblíbeného šaška. Přítomní pak byli přivítáni a seznámeni s programem šibřinkového odpoledne. Nejdříve se postupně představily všechny masky - krásné zakoupené či vypůjčené, jinde byla vidět domácí tvořivost. Přišli mezi nás princezny, kočičky, lvíček, cikánečka, kouzelnice, upír, víla, baletka, beruška a další . . .

Než nadešel čas pro vystoupení kouzelníka, tak si děti zasoutěžily a vyzkoušely tak svoji šikovnost při chození po obláčcích, házení míčků do "netradičních košů" v podobě volebních uren. Za snahu byly sladce odměněni.

Kouzelník zahájil svoji produkci první částí v 16 h. Nejen děti ale i dospělí přemýšleli, jak to ten kouzelník vlastně dělá, černobílé omalovánky byly  najednou plné barev, v šátku zmizela kytička a našla se za ouškem malé divačky, mizeli a opět se objevovali bílí holoubci. O přestávce před druhou částí vystoupení mága si vyzkoušeli malí i velcí společnou hru - soutěž ve skládání textů písniček z pohádek. Pět družstev skládalo písničky podle barvy papírků, na kterých byla slova pohádkových hitů. Děti nosily papírky podle barev svým maminkám, tatínkům, tetám, babičkám, aby nakonec mohli společně zazpívat to, co složili. Někteří se statečně pustili do zpěvu, jiní si vyžádali odbornou pomoc v podání Jirky Ešlera. Přítomní slyšeli písničky Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Statistika, Koloběžka, Hlupák a Dělání. Ve svém druhém vystoupení mimo jiné kouzelník vyčaroval malého králíčka, který dělal společnost dětem i po čarování. 

Konečně nastala i chvilka pro tanec zpestřená nafukovacími balonky. Občas se ozvala rána prasknutého balonku. . .. . a smích. Nezůstalo jen u tance, uprostřed sálu se roztočilo lehké lano, pod kterým malí i velcí mohli zkusit proběhnout. A konečně tu byla tombola, která začala v 16.30 h. Hlavními cenami byly jahodová roláda, malý dort a větší kočičí dort. Dále se daly vyhrát plyšová zvířátka, pastelky, křídy, fixy, sportovní taška, kabelka, míč, dětské nákladní auto, knížky, bloky, nálepky, pravítka, fotbalová světýlka, trička a další drobnosti. Ceny do tomboly věnovali členové výboru věžeckého Sokola, dále přispěly firma Jelínek a Floria Výstaviště Kroměříž. Většina dětí si vylosovala více než jednu cenu, stalo se, že i někoho herní štěstí opustilo. Jak to již u tombol bývá, čím více losů, tím větší možnost získat aspoň nějakou drobnost. Jakmile byly ceny rozdány, tak někteří začali odcházet. Děti, které zůstaly, si ještě mohly vyzkoušet, jak rychle se dají sníst bonbony zavěšené na niti s rukama za zády a ještě podlézat lano. I při úklidu sálu se dala zažít legrace. Postupně se děti pohoupaly v plachtě (4 rohy plachty drželi dospělí), která původně sloužila k vytvoření kouzelnické přípravny. 

Byla jen velká škoda, že nepřišlo více dětí.