Šibřinky - 22. 2. 

V sobotu 22. února od 15.00 h se konaly tradiční Šibřinky. První účastníci dorazili skoro hodinu před zahajovací hodinou a zastihli tak organizátory v plné práci se zdobením sálu. Ale naštěstí to vůbec nevadilo, kdo chtěl pomohl, kdo si chtěl nechat ozdobit obličej mohl, protože slečna na facepaiting rozložila své barvičky a mohla začít s malováním. Šibřinky byly oficiálně zahájeny starostkou Sokola v 15.30. A bylo dobře, že měl Sokol zapůjčen od Florie Kroměříž ozvučení, protože taková návštěvnost na akci snad ještě nebyla. 

Nejdříve se postupně představily všechny masky - krásné zakoupené či vypůjčené, jinde byla vidět domácí tvořivost. Přišli mezi nás princezny, kočičky, lvíček, kouzelnice, upíři, víla, piráti, baletka, beruška a další . . .

Než nadešel čas pro vystoupení očekávané žonglérky, tak si děti krátce zasoutěžily. Za snahu byly sladce odměněni. 

Žonglérka zahájila svoji produkci první částí v 16 h. Mladá umělkyně ukázala dětem manipulaci s poiem, míčky, kruhy. Její šikovnost nenechala chladnými ani dospělé diváky. Po skončení první části si děti vyzkoušely svoji zručnost při jednoduché manipulaci s míčky a velký zájem byl o vyzkoušení si udržet roztočený talíř na prstě. Zjistily, že některé triky nejsou tak jednoduché. Žonglérka zodpověděla pár zvídavých dotazů a zahájila svoji druhou část produkce s diabolem a kužely. Úplný závěr patřil žonglování se svítícími míčky. A mezi tím druhá pozvaná mladá umělkyně, malovala a malovala dětské tváře na přání. Po žongování přišly na řadu soutěže - slalom s míčem, skákání na velkých balonech, podávání míčů pod nohama, atd. O půl 6 byla zahájena tombola. Kromě nakoupených věcí ze sokolského rozpočtu, přispěli i jednotliví členové Sokola individuálními příspěvky. Dokonce hasiči věnovali hru a Ivanka Zavadilová upekla jednu z cen - dort Pohádku. Hlavními cenami byly jogurtová a kávová roláda a větší dort. Dále se daly vyhrát plyšová zvířátka, pastelky, křídy, fixy, sady na squash, badminton, ping pong, knížky, bloky, nálepky, polštářky, pravítka, světýlka na strop a další drobnosti. Někteří si vylosovali více než jednu cenu, někdo tolik herního štěstí neměl. Cenou útěchy bylo krmítko pro ptáčky. Jak to již u tombol bývá, čím více losů, tím větší možnost získat aspoň nějakou drobnost. Z první ceny se nakonec radovala rodina Fochrova. Jakmile byly ceny rozdány, tak někteří začali odcházet. Děti, které zůstaly, si ještě mohly zahrát velké pexeso, které pro některé z nich byla skoro adrenalinovou zábavou. Nakonec vyhrála dvojice Ladík Novák a Ondra Heichel.