Hurá na prázdniny ! - 22. 6. 2014

V neděli 22.6. organizátoři připravili pro děti a mládež bikové závody. Trasu dlouhou 4 km si mohli věžecké děti zkušebně projet již od středy 18.6. a nebo od 9 h v den závodu, tj. v neděli po prezentaci, i všichni ostatní. Závodníci se zaregistrovali do 4 kategorií. Na start se postavily děti jak z Věžek, tak z okolních Zlobic, Počenic, Tetětic a Dřínova. Podmínkou pro start byla cyklistická přilba a to po celou dobu závodu, při jejím odložení hrozila diskvalifikace závodníka. Start a cíl byly ve Sportovním areálu ve Věžkách. Vyhrát se daly poukázky na nákup sportovního zboží v Obchodním domě Štrof v Kroměříži ve Vodní ulici, a to v hodnotách 400,- Kč, 200,- Kč a 100,- Kč. Nechyběly diplomy, čokolády či čokoládové tyčinky na doplnění energie.

1. kategorie - děti ve věku 6 - 8 let jely 1 okruh, tj. 4 km a měly žlutá závodní čísla, 2. kategorie - děti ve věku 9 - 11 let jely 2 okruhy, tj. 8 km, 3. kategorie - mládež ve věku 12 - 14 let jela 3 okruhy, tj. 12 km a 4. kategorie - mládež ve věku 15 - 17 let jela 4 okruhy, tj. 16 km. Terén závodu byl kopcovitý a vedl okolo rybníků, podél lesa po polní cestě, višňovou alejí, lesem okolo seníku pro zvířátka, po poli a okolo areálu, takže byl opravdu pestrý.

Závody byly zahájeny v 10.00 h, kdy na trať vyrazila jediná zástupkyně 4. kategorie. Sparingpartnera dělala Adéle Dráňové její maminka. 2 minuty po první skupině vyrazila na trasu 3. kategorie s oranžovými čísly. Po nich opět za 2 minuty následovala třetí skupina (2. kategorie) se zelenými čísly a jako poslední vyrazili na trať nejmenší se žlutými čísly. Nejmladší účastníky vpředu vedl Zbyněk Dráňa a skupinu uzavírali Vláďa Novák s Františkem Stavinohou. Okruh byl vyznačen žlutými fáborky, na zemi byly nastříkané zelené šipky. Na trase byly rozestavěny kontrolní hlídky s občerstvením. Nebezpečné úseky byly označeny páskami a výstražnými značkami.

Počasí bylo ukázkové, do cíle nakonec přijeli všichni účastníci na kolech a bez výrazných zranění, příjemně unaveni. Během závodu měl malou kolizi Ondra Heichel, která ale naštěstí  vůbec neměla vliv na jeho zdraví a ani sportovní výkon. Poslední závodnici na trase zradilo kolo, ale šikovná kontrolní hlídka nakonec odstranila závadu a tak i ona nakonec vjela přes cílovou pásku na kole.

Po sečtení výsledků byly vyhlášeny výsledky ve všech kategoriích a jedné speciální - pro nejrychlejší dívku 3. kategorie, tj. od 12 do 14 let.

V kategorii 15 - 17 let vyhrála jediná zástupkyně tohoto věku a to 17letá Adéla Dráňová.  V kategorii 12 - 14 let obsadil první místo Ondřej Savčák z Tetětic, 2. místo Robert Gazda a 3. místo Martin Majda. Nejlepším jezdcem v kategorii 9 - 11 let byl Ondra Heichel, 2. místo patřilo Štěpánu Savčákovi z Tetětic a 3. místo obsadil Vláďa Novák ml. Na bedně vítězů v kategorii nejmladších cyklistů stáli na 1. místě Michal Vaněk z Počenice, 2. místo patřilo Davidu Fochrovi a 3. místo obsadil Lukáš Stavinoha.

Nejrychlejší dívkou v kategorii cyklistických dravců ve věku od 12 - 14 let se stala Lucie Dráňová.

Všichni odcházeli z 1. ročníku závodů pro horská kola spokojení a příjemně unavení. Příští ročník prý může mít klidně i náročnější terén.