Brigáda na rybníku Hráza - 28. 4.

Nebylo sice slunečné ráno, ale trochu podmračené nedělní dopoledne - prostě počasí pro práci jak dělané. V domluvených 9 h se u rybníku Hráza sešli všichni - staří, mladí, velmi mladí, aby pomohli při úpravě terénu rybníku. Vyzbrojeni motykami, hráběmi, pilkami, někteří velmi potřebnými křovinořezy, se pustili do práce. Každý očištěný metr betonové části břehu byl vidět. V průběhu prací se brigádníci občerstvovali alkem i nealkem a došlo i na doplnění energie v podobě oplatků. Co se posekalo, vykopalo, vyhrabalo, vytrhalo, pořezalo - k likvidaci větví byl zapůjčen i obecní štěpkovač - se na traktůrcích poodváželo na kompostárnu. Všichni byli šikovní, nikomu se nic nestalo, nikdo se nepořezal, nekonal se žádný "misák mokré tričko", jen se při likvidaci pořezaného rákosí konala miss mokré boty, což nebyla žádná tragédie, jen takový malý prvek pro zasmání. Když zmizely hromady likvidovaného materiálu, zametla se silnice a brigáda byla skončena. Všichni se rozcházeli k pozdějšímu obědu. Na mobilním telefonu odbíjelo okolo 14 h.

A o tom, že se i při práci dalo zažít něco zajímavého, svědčilo osobní seznámení s krásnou užovkou, kterou si mladí budoucí rybáři pořádně prohlédli a pak ještě pozorovali na vodní hladině. Dvakrát se na nás přišla podívat také malá ještěrka.

I když byla většina práce udělána, přeci jen vše se nedalo stihnout za tak krátkou dobu. Nedalo se ale přehlédnout, jak rybník po tak těžkém pracovním nasazení prohlédl. Chyběla tam už jen vrba a  na ní sedící vodník. Za nějaký čas bude potřeba si dnešní aktivitu zopakovat. 

Nejen všem sokolům, ale hlavně pomocníkům z řad občanů patří velký dík za pomoc na dnešní akci. DĚKUJEME.