Lampionový průvod - 8. 11. 2013

Stejně jako vloni, tak i letos se v pátek 8. listopadu v 17.00 h vypravila skupina rodičů a dětí s koupenými nebo doma vyrobenými lampionky či jinými podobnými světýlky na cestu obcí. Původně byly slíbeny trasy 2, jednoduchá pro malé děti a náročnějším terénem vedená pro ty starší. Jenomže počasí posledních dnů nám trošku změnilo plány, takže jsme vytyčili nakonec trasu jednu, tentokrát ale delší a vedenou místy i "strašidelnými" částmi obce. Trasu značily 2 skupiny, ve kterých organizátorům pomáhaly ochotně Jana Mrhálková a Zdeňka Daňhelová, za což jsme byli velice rádi. Značení bylo trochu komplikované větrem, který některé svíčky sfoukával. Jinak počasí nám opět přálo a obec vyšla vstříc naší žádosti, aby veřejné osvětlení bylo rozsvíceno až po skončení průvodu. Nejen starší děti, ale i ty menší prošly trasu nečekaně rychle, takže zastihly organizátory v plné práci při přípravě zábavy. Pro děti byly připraveny martinské rohlíčky, čaj, dospěláci si pochutnali na oblíbeném "svařáčku".

Letos se průvodu zúčastnilo více zájemců o noční putování než vloni. Rozsvícených lampionů se dalo napočítat asi 30. Ve tmě průvod vypadal jako krásný osvětlený had. Na cestu svítily lampiony různých tvarů a velikostí.  

Po procházce, která končila na obecním úřadě, byly pro děti připraveny různé tvary a barvy papírových listů, které vystříhaly a zdobily jimi na papíru nakreslený velký strom a také strom z tvrdého papíru, který stál připraven k ozdobení. Starší chlapci si mohli z papíru vystříhat a slepit model auta. Listy byly malovány pastelkami, vodovkami či voskovkami. Věříme, že všichni odcházeli víceméně spokojeni.