Sokolské sportovní odpoledne - 20. 7. 2013

Sotva skončily rybářské závody, tak se organizátoři ze Sokola přesunuli do sportovního areálu, kde se měli postarat o disciplíny pro děti a i dospělé, v rámci společné akce Tělovýchovné jednoty Sokola Věžky, která oficiálně již skončila a Tělocvičné jednoty Sokola Věžky, která převzala sokolskou "štafetu".  V sobotu 20. 7. 2013 od 13.00 h se dávalo vše zdarma. Za zbylé peníze bývalí členové Tělovýchovné jednoty zakoupili a upekli prasátko, čepovali pivo a kofolu. Zábavu si zde snad našli všichni. Dospělí si zahráli volejbal nebo ruské kuželky,  kluci si mohli vyzkoušet jízdu zručnosti na kole - slalom, lávku, nerovný terén, projet mezi zavěšenými tyčkami a zdolat i zubatou překážku. Zazávodit si mohli u sbírání dřevěných "žetonů" umístěných v provazové pavučině asi 30 cm nad zemí na čas. Sílu si vyzkoušeli u přetahování lana a zručnost při "plavbě na sucho", která spočívala v tom, že jedinec se postavil na desku, která byla položena na 4 tvrdých papírových rolích, odrážel se tyčkou a kamarádi mu podkládali další roli tak, aby se deska přesunule na ni. Nebyla to lehká disciplína. Další aktivitou bylo sestřelování plechovek vodní pistolí. Disciplína vydržela pouze do životnosti vodní pistole. K dispozici byly tradičně chůdy a možnost zkusit šikovnost v přitahování kroužků namotáváním provázku na špalík. Malé děti prolézaly tunelem,  házely míčky do šaška a mohly postavit hrad z velkých dřevěnných kostek různých tvarů. Nejvíce je však bavilo chození okolo fontánky, kde je stříkala osvěžující voda.    
Volejbal 2 proti 2 si zahrála i mládež. Na slibovaný fotbálek mladých proti "rozumnějším" se nakonec ani nedostalo. V takovém horku to bylo u těch starších skoro "o zdraví". Snad někdy příště.

Příjemným a nečekaným zpestřením odpoledne byl příchod "koňáků", kteří si ve stínu chtěli odpočinout a osvěžit se. Na požádání byli vstřícní a bez váhání svolili a povozili malé zájemce na konících. 

Akce pokračovala až do večerních hodin. Věřím, že všichni odcházeli spokojení.